Top Nav

Rynek IT w Polsce wart blisko 30 mld zł

Trzeci rok z rzędu rynek IT w Polsce rośnie i jego wartość zbliża się do 30 mld zł – wynika z raportu przedstawionego przez firmę badawczą PMR.

Zgodnie z przewidywaniami w ubiegłym roku rynek IT wzrósł i jego dynamika wyniosła 6,3 proc. Dynamika wzrostu jest jednak poniżej oczekiwań. Według autorów raportu kluczowe znaczenie dla wyników miał spadek na rynku monitorów i sprzętu drukującego oraz zmiana struktury sprzętu komputerowego, gdzie coraz większą rolę zaczynają spełniać niskobudżetowe tablety.

O samej sytuacji na rynku w raporcie czytamy:

Ostatnie 12 miesięcy na rynku IT w Polsce upłynęło pod hasłem względnego spokoju i swojego rodzaju monotonii. Na rynku w zasadzie trudno wskazać jednoznacznie jedno wydarzenie lub wydarzenia, które zelektryzowałyby branżę, tak jak przykładowo miało to miejsce w czasie próby przejęcia Sygnity przez Asseco. Faktem jest, że ta ostatnia spółka z sukcesem kontynuowała konsolidację polskiego rynku IT, finalizując przejęcia kolejnych oddziałów ZETO. Dodatkowo Asseco cały czas szuka swojej szansy rozwoju zagranicą. W tym kontekście najciekawiej wygląda przejęcie rosyjskiej spółki R-Style Softlab. Innym wydarzeniem, które warto odnotować w ostatnich dwunastu miesiącach była obecność Polski jako współgospodarza na targach CeBIT w Hanowerze.

Pełna wersja raportu znajduje się na stronie firmy badawczej PMR i można go nabyć w cenie 2 300 euro.

W raporcie znajdziemy również informacje dotyczące sytuacji w branży IT i tutaj widać pogorszenie nastrojów – udział odpowiedzi w kategorii „bardzo dobra” spadł o 47 p.p., przy wzroście proporcji w kategorii „raczej dobra” 44 p.p.

, , , , ,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.