Top Nav

SUSE przedstawia raport o popularności Linuksa w środowiskach korporacyjnych

Z badania przeprowadzonego na zlecenie SUSE wynika, że Linuks staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w korporacyjnych środowiskach informatycznych.

Wśród zalet wykorzystania Linuksa podawane są przede wszystkim niskie TCO (całkowite koszty posiadania) i wyższa wydajność. 83 proc. respondentów wykorzystuje obecnie system Linux na swoich serwerach, zaś ponad 40 procent używa Linuksa jako głównego serwerowego systemu operacyjnego lub jednej z głównych platform serwerowych.

Respondenci wskazują, że najpopularniejszym zastosowaniem serwerów linuksowych są bazy danych i analityka biznesowa (BI) oraz serwery internetowe, systemy CRM czy hurtownie danych.

Widać wyraźnie, że Linux pięknie dojrzewa zarówno jako fundament wielkich chmur, jak i środowisko dla dużych aplikacji korporacyjnych, które wcześniej wymagały systemów RISC/UNIX lub potężnych systemów Microsoft Server

– powiedział Richard Fichera, wiceprezes i główny analityk w Forrester Research.

zastosowanie

Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu dodał:

Mieliśmy świadomość, że w ciągu dwudziestu lat, od kiedy SUSE działa w branży, Linux przeszedł długą drogę i z satysfakcją zauważamy, jak bardzo się zmienił. Nikt dziś nie pyta, czy używać Linuksa – pytanie brzmi, do czego i jak go używać. Przedsiębiorstwa, które nie biorą pod uwagę zastosowania Linuksa przy modernizacji systemów zmniejszają swe szanse rozwoju technicznego i finansowego.

W badaniu udział wzięło niemal 200 szefów informatyki z przedsiębiorstw zatrudniających ponad 500 pracowników (w tym 51 procent z firm mających ponad 5000 pracowników) z takich branż jak usługi finansowe, służba zdrowia, przemysł wytwórczy, instytucje państwowe, handel i edukacja. Dane zebrano w kwietniu i maju 2013 r.

Raport można pobrać ze strony suse.com/linux-momentum.

, , , , , , , , ,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.