Top Nav

Jest już nowy Comarch ERP XL 2015

Pojawiła się już nowa wersja Comarch ERP XL 2015, w systemie znajdziemy ponad 600 nowych funkcjonalności, wśród najważniejszych są narzędzia do strategicznego planowania produkcji.

Najwięcej użytecznych narzędzi odnajdą w Comarch ERP XL 2015 firmy produkcyjne. Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie planów obciążeń gniazd roboczych. Dzięki niej, na podstawie dostępności potrzebnych zasobów, można sprawnie ocenić zdolności produkcyjne firmy w poszczególnych okresach planistycznych. – Obecnie możliwe jest szybkie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, które centra robocze są zbyt mocno przeciążone, a także na kiedy będziemy w stanie zrealizować potencjalne zamówienie przy obecnym obłożeniu produkcji. Informacja ta jest widoczna dla planisty w formie graficznej

– powiedział Tomasz Rutkowski, Dyrektor Konsultingu ERP Polska.

Całkowicie przebudowano wykres Gantta, rozwinięto główny plan produkcji (MPS) oraz zostały wprowadzone zmiany w przeplanowaniu.

image001

W obszarze handlowym wprowadzono obsługę ceny nabycia w obrocie krajowym. Dzięki temu istnieje możliwość przypisania dowolnych kosztów dodatkowych zakupu do już istniejących dokumentów dostaw. Informacja ta pozwala na uzyskanie danych na temat całkowitych kosztów wynikających z zakupu towaru, a także jest wygodną bazą do tworzenia wielopoziomowego rachunku marż w firmie.

Do najciekawszych nowości modułu Business Intelligence zaliczyć należy rozbudowę zestawień opartych o mapy oraz nowy typ raportu ułatwiający pracę z dużymi zbiorami danych.

, , , ,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.