Top Nav

Plast-Box usprawnia produkcję dzięki Microsoft Dynamics NAV

Plast-Box, producent wiader i skrzynek z tworzyw sztucznych, zakończył wdrożenie systemu Microsoft Dynamics NAV. Głównym celem wdrożenia była integracja kilku obszarów działalności w jednym rozwiązaniu.

Głównym powodem zmiany oprogramowania było wykorzystywanie kilku rozwiązań, które przestały wystarczać w codziennej pracy. Dodatkowo, cześć z rozwiązań przestała być rozwijana.

ITintegroWażnym wymogiem wobec nowego systemu było połączenie w nim danych z ukraińskiej spółki, szczególnie w kontekście przygotowania raportów dla inwestorów giełdowych. Istniała również konieczność elektronicznej wymiany danych z klientami oraz usprawnienia komunikacji z nimi.

W rezultacie wdrożono system Microsoft Dynamics NAV z funkcjonalnościami do zarządzania księgowością, sprzedażą, zakupami oraz magazynem wysokiego składowania. Partnerem wdrożeniowym została firma IT.integro.

Plast-Box zdecydował się również na równoległe wdrożenie modułu Microsoft Dynamics NAV odpowiedzialnego za zarządzanie produkcją wraz z jej szczegółowym planowaniem, tak aby odpowiednio efektywnie zarządzać spływającymi zleceniami od klientów i optymalizować swoje moce produkcyjne. Zakres zarządzania produkcją został bardzo szczegółowo opracowany w rozwiązaniu Tectura, które jest zintegrowane z podstawowym systemem ERP.

Wdrożenie zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu miały zostać również zakupione nowe serwery i sprzęt niezbędny do sprawnego działania wdrożonych aplikacji.

, ,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.