Top Nav

W Polsce 19 tys. firm korzysta z systemów ERP

W Polsce 19 tys. firm wykorzystuje systemy klasy ERP do zarządzania, liderem jest BPSC czytamy w najnowszym raporcie biura analityczno-badawczego DiS.

Raport analizował aż 73 systemy ERP, wśród nich najpopularniejszym jest system Impuls stworzony przez BPSC, który jest wykorzystywany w ponad 600 przedsiębiorstwach.

Z naszego raportu „Wdrożenia systemów ERP w 2013 r.” wynika, że rynek ERP dynamicznie się zmienia. Dane dotyczące liczby instalacji systemów klasy ERP, od wielu lat analizowane przez DiS, potwierdzają że systematycznie kurczy się udział w rynku dużych systemów

– powiedział Andrzej Dyżewski reprezentujący biuro badawczo-analityczne DiS.

Analizy wykazują, że jeszcze w roku 2001 „duże” wdrożenia stanowiły ok. 32% ogółu wszystkich instalacji ERP. Po roku 2007 ten udział zmniejszył się do kilkunastu procent i nadal spada.

BPSCWynika to z szybkiego rozwoju sektora MŚP, który nadrabia zaległości technologiczne i potrzebuje bardziej zaawansowanych rozwiązań niż systemy pudełkowe. Z tego powodu dostawcy poszerzają paletę oferowanych rozwiązań i dostosowują „duże” systemy do potrzeb mniejszych firm. A to zmienia układ  rynku. Przykładem może być nasz system Impuls EVO, który od kwietnia oferujemy w modelu wdrożeniowym Start, dostosowanym do potrzeb MŚP zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, koszty, jak i czas wdrożenia. Impuls EVO Start to pewność, że raz wdrożony, kompleksowy system będzie rozwijał się wraz z przedsiębiorstwem bez konieczności zakupu kolejnego rozwiązania w przyszłości

– dodał Franciszek Szweda, wiceprezes ds. rozwoju w BPSC.

Biuro analityczno-badawcze DiS od lat analizuje rynek ERP. Raport „Wdrożenia systemów ERP w 2013 r.”. Raport można nabyć na stronie DiS.

,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.