Top Nav

SAP podsumowuje rok i chce znacznie zwiększać wpływy z chmury

Firma SAP podsumowała 2014 informując o osiągnięciu zakładanych przychodów i planowanego wzrostu w segmencie rozwiązań chmurowych. Firma zamierza osiągnąć wpływy z subskrypcji chmurowych w wysokości 7,5 – 8,0 mld euro oraz przychody z usług wsparcia w wysokości 26 – 28 mld euro do 2020 roku.

Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem wzrosły o 7 proc. do 14,87 mld euro, osiągając zakładany całoroczny wzrost na poziomie 6-8 proc. Zysk operacyjny zwiększył się o 3 proc. do 5,63 mld euro, spełniając całoroczną prognozę na poziomie 5,6-5,8 mld euro*.

SAPW 2014 roku pomyślnie realizowaliśmy naszą strategię Run Simple, pomagając klientom w przekształcaniu ich działalności. SAP zawdzięcza solidny wzrost platformie HANA, najszerszej ofercie rozwiązań chmurowych oraz największej sieci biznesowej na świecie. SAP wskazuje firmom klarowną ścieżkę do rozwoju w XXI wieku: działaj w czasie rzeczywistym, działaj w sieci, działaj prosto. Zamierzamy nadal dążyć do bardziej przewidywalnego modelu biznesowego i ponownie zwiększamy nasze ambicje, zakładając osiągnięcie 7-krotnego wzrostu wpływów z chmury pomiędzy 2014 a 2020 rokiem.

– powiedział Bill McDermott, dyrektor generalny SAP (CEO).

* liczone wg standardów innych niż MSSF, przy stałych kursach walut

,

RynekERP.pl wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku twojego urządzenia zmień ustawienia swojej przeglądarki.